KD1206PTB2 H
5S-KD1206PTB2 H
KD1206PTB2 H
FAN AXIAL 60X25.5MM 12VDC WIRE
Product Description
| Series: | MagLev? |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Width: | 25.50mm |
| Air Flow: | 18.0 CFM (0.510m3/min) |
| Static Pressure: | 0.150 in H2O (37.4 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Noise: | 30 dB(A) |
| Power (Watts): | 1.30W |